تکان خوردن بخش پایینی رنکینگ کشتی آزاد جهان پس از مسابقات گزینشی المپیک

By William May

با برگزاری رقابتهای مختلف گزینشی المپیک، رنکینگ کشتی آزاد اتحادیه جهانی کشتی در بخش بالایی دست نخورده ماند اما نیمه دوم رنکینگ دستخوش تغییرات زیادی شد.

تعدادی از برندگان مسابقات گزینشی در الجزایر و صربستان در رنکینگ اتحادیه جهانی صاحب جایگاه شدند. حتی کشتی گیران اوزان غیر المپیکی 61 و 70 کیلوگرم نیز بعد از عملکرد موفق آمیز در مسابقات گزینشی اوزان المپیکی، جایگاه خود را بهبود بخشیدند.

ماگومد مراد گاجیف (لهستان) و آدام باتیروف (بحرین) که در مسابقات قاره ای شان قهرمان وزن 70 کیلوگرم شدند، هر دو در وزن 65 کیلوگرم سهمیه المپیک گرفتند. پیروزی باتیروف او را از رده 19 به رده سوم وزن 70 کیلوگرم آورد که بیشترین صعود در رنکینگ کشتی آزاد بود.

در این حال، ولادیمیر دوبوف دارنده مدال برنز 61 کیلوگرم جهان از بلغارستان به وزن پایین تر یعنی 57 کیلوگرم رفت و با چهار پیروزی با ضربه فنی، سهمیه المپیک گرفت تا از رده هفتم به مکان سوم رنکینگ برسد.

61 کیلوگرم

1- حاجی علی اف (آذربایجان)- قهرمان جهان (1)

2- الکساندر بوگوموئف (روسیه)- قهرمان بازیهای اروپایی (2)

3-  ولادمیر دوبوف (بلغارستان)- نفر سوم جهان (7)

4- دولت نیازبکوف (قزاقستان)- قهرمان آسیا (4)

5- امام آجیف (روسیه)- نفر دوم یاریگین و قهرمان زیر 23 سال اروپا (5)

6- گئورگی کالیف (بلاروس)- قهرمان اروپا (6)

7- واسیل شوپتار (اوکراین)- نفر سوم جهان (3)

8- بهنام احسانپور (ایران)- قهرمان جام تختی (6)

9- نیورگون اسکریابین (روسیه)- قهرمان یاریگین (8)

10- ولودیا فرانگولیان (ارمنستان)- قهرمان جام مدوید و جام اوکراین(17)

11- تومنبیلگ تووشینتولگا (مغولستان)- قهرمان اوپن مغولستان (12)

12- بخان گویگریف (روسیه)- نفر دوم جام مدوید (13)

13- احمد چاکایف (روسیه) – نفر سوم یاریگین (14)

14- مهران نصیری (ایران)- قهرمان تورنمنت اوکراین (15)

15- ماساکازو کاموئی (ژاپن)- نفر پنجم جهان (16)

16- بکا لومتادزه (گرجستان)- نفر دوم بازیهای اروپایی (17)

17- کلمن اسکات (آمریکا)- قهرمان پان امریکن (18)

18- منیر رجب آکتاش (ترکیه)- نفر هشتم اروپا (19)

19- ماتیوتی چدلی (تونس)- قهرمان آفریقا (20)

20- شوتا پارتنادزه (گرجستان) – نفر سوم زیر 23 سال اروپا (خارج از رنکینگ)

 70 کیلوگرم

1- ماگومد رسول گازی ماگومداف (روسیه)- قهرمان جهان (1)

2- ماگومد مراد گاجیف (لهستان)- قهرمان اروپا ( 2)

3- آدام باتیروف (بحرین)- قهرمان آسیا (19)

4-  یاکوب گور (ترکیه)- نفر سوم جهان (3)

5- جیمز گرین (آمریکا)- نفر سوم جهان (4)

6- عظمت نوریکوف (بلاروس)- قهرمان جام مدوید (5)

7- دیوید تلاشادزه (گرجستان)- نفر دوم اروپا (6)

8- بویانجاو باتزوریگ (مغولستان)- نفر سوم آسیا (7)

9- زائوربک سیداکوف (روسیه)- قهرمان یاریگین (8)

10- میروسلاو کایروف (بلغارستان)- نفر سوم جام دان کلوف (7)

11- رسول ارسان علی اف (روسیه)- قهرمان زیر 23 سال اروپا (11)

12- گاجی مراد عمروف (آذربایجان)- دوم یاشار دوغو (12)

13- نیکولای کورتف (بلغارستان)- نفر سوم اروپا (13)

14- یوگنی ژربایف (روسیه)- قهرمان جام بوریاتیا (14)

15- آرون پیکو (امریکا)- نفر سوم مدوید (16)

16- حبیب ماگومداف (روسیه)- نفر سوم مدوید (17)

17- نورلان بکژانوف (قزاقستان)- نفر دوم آسیا (18)

18- محمد نادری (ایران)- دوم اسیا (20)

19- آدریان مویس (رومانی)- نفر پنجم اروپا (خارج از رنکینگ)

20- ماهر غنمی (تونس) قهرمان آفریقا (خارج از رنکینگ)

86 کیلوگرم

1- عبدالرشید سعدالله یف (روسیه)- قهرمان جهان (1)

2- شامیل کودای ماگومداف(روسیه)- قهرمان یاریگین  و اروپا (2)

3- الکساندر گوستیف (آذربایجان)- نفر دوم اروپا (3)

4- سلیم یاشار (ترکیه)- نفر دوم جهان (4)

5- ساندرو آمیناشویلی (گرجستان)- نفر سوم جهان (5)

6- علیرضا کریمی (ایران)- نفر سوم جهان (6)

7- دارن کوروگلیف (روسیه)- قهرمان جام کانایف (7)

8- احسان لشگری (ایران)- قهرمان جام تختی و قهرمان آسیا (8)

9- اورگودول اویتومن (مغولستان)- قهرمان گزینشی آسیا (9)

10- رینری سالاس پرز (کوبا)- قهرمان گزینشی پان آمریکا (11)

11- ابراگیم آلداتوف (اوکراین)- نفر هفتم جهان و قهرمان تورنمنت اوکراین (10)

12- داتو مارساگیشویلی (گرجستان)- نفر سوم اروپا (12)

13- نورماگومد گاجیف (آذربایجان)- نفر دوم جایزه بزرگ باکو و قهرمان مدوید (13)

14- اصلان کاخیدزه (قزاقستان)- نفر دوم گزینشی آسیا (15)

15- استوان ورب (مجارستان)- قهرمان گزینشی اروپا (خارج از رنکینگ)

16- عمرحاجی ماگومداف (بلاروس)- نفر دوم گزینشی اروپا (خارج از رنکینگ)

17-  ماگومد حاجی خاتیف (آذربایجان)- نفر پنجم جهان (17)

18- میهایل گانف (بلغارستان)- نفر پنجم جهان (18)

19- جیمی اسپینال (پورتوریکو)- نفر دوم گزینشی پان امریکا (خارج از رنکینگ)

20- زبیگنیو بارانوفسکی (لهستان)- نفر سوم گزینشی مغولستان (خارج از رنکینگ)

125 کیلوگرم

1- گنو پتریاشویلی (گرجستان)- قهرمان اروپا (1)

2- طاها آکگول (ترکیه)- قهرمان جهان (2)

3- بلال ماخوف (روسیه)- نفر سوم جهان و قهرمان جام بوریاتیا (3)

4- پرویز هادی (ایران)- قهرمان جام تختی و قهرمان آسیا (4)

5- جمال الدین ماگومداف (آذربایجان)- نفر دوم جهان (5)

6- کمیل قاسمی (ایران)- قهرمان جایزه بزرگ پاریس (6)

7- جارگالسایخان چولونبات (مغولستان)- نفر پنجم جهان (7)

8- دولت شابانبای (قزاقستان) دوم گزینشی آسیا (8)

9- لوان بریانیدزه (ارمنستان)- نفر پنجم جهان (9)

10- دنگ ژی وی (چین) – قهرمان دان کلوف (10)

11- آلن زاسیف (اوکراین)- سوم اروپا (13)

12- روبرت باران (لهستان)- نفر دوم اروپا (12)

13- ترول دلاگنف (آمریکا)- قهرمان گزینشی آمریکا (15)

14- دانیل لیگتی (مجارستان) نفر دوم گزینشی مغولستان (خارج از رنکینگ)

15- آیال لازاریف (قرقیزستان)- سوم آسیا (11)

16- الکسی نیکولایف (بلاروس)- نفر سوم اروپا (14)

17- ولادیسلاو بایتسائف (روسیه)- قهرمان یاریگین (16)

18- لیوبن ایلیف (بلغارستان)- نفر سوم گزینشی اروپا (خارج از رنکینگ)

19- لوییس ویونس (ونزوئلا)- نفر دوم جایزه بزرگ پاریس (18)

20- دیاالدین عبدلمطب (مصر)- قهرمان آفریقا (خارج از رنکینگ)

65kg – Zurabi IAKOBISHIVILI (GEO) narrowly misses qualifying for Rio 2016 with a 2-2 loss to London 2012 Olympian Andrey KVIATKOVSKI (UKR) in the Zrenjanin semifinals, but makes the cut a week later in Ulaanbaatar with three hard-fought victories.
 
1. Frank CHAMIZO (ITA) – Europe No.1 (1)
2. Soslan RAMONOV (RUS) – Medved Prizes No.1 (2)
3. Ikhtiyor NAVRUZOV (UZB) – World No.2 (3)
4. Sayed Ahmad MOHAMMADI (IRI) – World No.3 (4)
5. Togrul ASGAROV (AZE) – European Games No.1 (5)
6. Magomed KURBANALIEV (RUS) – Yarygin GP No.2 (6)
7. Meysam NASIRI (IRI) – Asia No.1 (7)
8. Israil KASUMOV (RUS) – Europe No.3 (8)
9. BATCHULUUN Batmagnai (MGL) – Yasar Dogu No.1 (9)
10. Zurabi IAKOBISHVILI (GEO) – Ulaanbaatar OG Qualifier No.2 ([email protected])
11. Franklin GOMEZ MATOS (PUR) – Dan Kolov No.1 (10)
12. Andrey KVIATKOVSKI (UKR) – European OG Qualifier No.2 (nr)
13. Mustafa KAYA (TUR) – Europe No.2 (11)
14. BATBOLD Nomin (MGL) – Mongolian Open No.2 (12)
15. GANZORIG Mandakhnaran (MGL) – Yarygin GP No.3 (14)
16. Yogeshwar DUTT (IND) – Asian OG Qualifier No.1 (16)
17. David SAFARYAN (ARM) – European OG Qualifier No.3 (nr)
18. Alejandro VALDES TOBIER (CUB) – Pan Am OG Qualifier No.2 (18)
19. YEERLANDIEKE Katal (CHN) – Asian OG Qualifier No.2 (nr)
20. Daniel AMAS (NGR) – Africa-Oceania OG Qualifier No.1 (nr)

70kg – Magomedmurad GADZHIEV (POL) and Adam BATIROV (BRN) won qualifiers in Serbia and Mongolia at 65kg for No.2 and No.3 in the rankings. Batirov vaults 16 places with a 7-2 win over world bronze medalist Yakup GOR (TUR) in the Ulaanbaatar semifinals.

1. Magomedrasul GAZIMAGOMEDOV (RUS) – World No.1 (1)
2. Magomedmurad GADZHIEV (POL) – Europe No.1 (2)
3. Adam BATIROV (BRN) – Asia No.1 (19)
4. Yakup GOR (TUR) – World No.3 (2)
5. James GREEN (USA) – World No.3 (4)
6. Azamat NURIKOV (BLR) – Europe No.3 (5)
7. David TLASHADZE (GEO) – Europe No.2 (6)
8. BUYANJAV Batzorig (MGL) – Asia No.3 (7)
9. Zaurbek SIDAKOV (RUS) – Yarygin GP No.1 (8)
10. Miroslav KIROV (BUL) – Dan Kolov No.3 (7)
11. Rasul ARSANALIEV (RUS) – European U23, No.1 (11)
12. Gadjimurad OMAROV (AZE) – European U23 No.2 (12)
13. Nikolay KURTEV (BUL) – Europe No.3 (13)
14. Evgeni ZHERBAEV (RUS) – Buryatia Cup No.1 (14)
15. Aaron PICO (USA) – Medved Prizes No.3 (16)
16. Khabib MAGOMEDOV (RUS) – Medved Prizes No.3 (17)
17. Nurlan BEKZHANOV (KAZ) – Asia No.2 (18)
18. Muhammad NADERI – Takhti Cup No.1 (20)
19. Adrian Ionut MOISE (ROU) – Europe No.5 (nr)
20. Maher GHANMI (TUN) – Africa No.1 (nr)

74kg – Riga bronze medalist Yakob MAKARASHVILI (GEO) rallies late for a 12-8 semifinal triumph over Taymuraz FRIEV NASKIDEAVA (ESP) at the European qualifier to book a place at Rio 2016 and No.15 in the rankings.

1. Jordan BURROUGHS (USA) – World No.1 (1)
2. Aniuar GEDUEV (RUS) – World No.3 (2)
3. Khetik TSABOLOV (RUS) – Medved Prizes No.1 (3)
4. PUREVJAV Unurbat (MGL) – World No.2 (4)
5. Narasingh YADAV (IND) – World No.3 (5)
6. Livan LOPEZ AZCUY (CUB) – Pan Am OG Qualifier No.1 (6)
7. Zelimkhan KHADJIEV (FRA) – Yasar Dogu No.2 (7)
8. Soner DEMIRTAS (TUR) – Europe No.1 (8)
9. Yabrail HASANOV (AZE) – Europe No.2 (9)
10. Hassan YAZDANI CHARATI (IRI) – Medved Prizes No.2 (10)
11. Zaur MAKIEV (RUS) – Europe No.3 (11)
12. Evgheni NEDEALCO (MDA) – Ulaanbaatar OG Qualifier No.3 ([email protected])
13. Rashid KURBANOV (UZB) – Medved Prizes No.3 (12)
14. Yakob MAKARASHVILI (GEO) – European OG Qualifier No.2 (nr)
15. Bekzod ABDURAKHMANOV (UZB) – GGP Final No.1 (13)
16. Moustafa HOSSEINKHANI (IRI) – Asia No.1 (16)
17. Sosuke TAKATANI (JPN) – Asian OG Qualifier No.2 (17)
18. Galimzhan USSERBAEV (KAZ) – Asian OG Qualifier No.1 (18)
19. Georgi IVANOV (BUL) – Ulaanbaatar OG Qualifier No.2 (nr)
20. Augusto MIDANA (GBS) – Africa No.1 (nr)

86kg – Medved Prizes bronze medal winner Amarhadshi MAGOMEDOV (BLR) edged 2013 world champ Ibragim ALDATOV (UKR), 3-3, in the Zrenjanin semifinals for a Rio 2016 berth and No.16 in the rankings.

1. Abdulrashid SADULAEV (RUS) – World No.1 (1)
2. Shamil KUDIYAMAGOMEDOV (RUS) – Europe No.1 (2)
3. Aleksander GOSTIEV (AZE) – Europe No.2 (3)
4. Selim YASAR (TUR) – World No.2 (4)
5. Sandro AMINASHVILI (GEO) – World No.3 (5)
6. Alireza KARIMIMACHIANI (IRI) – World No.3 (6)
7. Dauren KURUGLIEV (RUS) – Yarygin No.3 (7)
8. Ehsan LASHGARI (IRI) – Asia No.1 (8)
9. ORGODOL Uitumen (MGL) – Asia OG Qualifier No.1 (9)
10. Reineris SALAS PEREZ (CUB) – Pan Am OG Qualifier No.1 (11)
11. Ibragim ALDATOV (UKR) – Europe No.3 (10)
12. Dato MARSAGISHVILI (GEO) – Europe No.3 (12)
13. Nurmagomed GADZHIEV (AZE) – Medved Prizes No.1 (13)
14. Azlan KAKHIDZE (KAZ) – Asia OG Qualifier No.2 (15)
15. Istvan VEREB (HUN) – European OG Qualifier No.1 (nr)
16. Amarhadshi MAGOMEDOV (BLR) – European OG Qualifier No.2 (nr)
17. Magomedhadshi KHATIEV (AZE) – World No.5 (17)
18. Mikhail GANEV (BUL) – World No.5 (18)
19. Jaime Yusept ESPINAL (PUR) – Pan Am OG Qualifier No.2 (19)
20. Zbigniew BARANOWSKI (POL) – Ulaanbaatar OG Qualifier No.3 (nr)

97kg – Nicolae CEBAN (MDA) bounced back from a semifinal loss in Zrenjanin with a 9-4 win in Ulaanbaatar over fellow bronze medal winner DORJKHAND Khuderbulga (MGL) to reserve a place at his third Olympic Games in a row.

1. Khadshimourad GATSALOV (RUS) – Medved Prizes No.1 (1)
2. Kyle SNYDER (USA) – Medved Prizes No.3 (2)
3. Abdusalam GADISOV (RUS) – World No.2 (3)
4. Anzor BOLTUKAEV (RUS) – Europe No.1 (4)
5. Elizbar ODIKADZE (GEO) – Europe No.3 (5)
6. Khetag GAZUMOV (AZE) – World No.3 (6)
7. Valeri ANDRIITSEV (UKR) – Ukraine Int’l No.1 (7)
8. Pavlo OLIYNIK (UKR) – World No.3 (8)
9. Reza YAZDANI (IRI) – Asia No.1 (9)
10. DORJKHAND Khuderbulga (MGL) – Yasar Dogu No.2 (10)
11. Ivan YANKOUSKI (BLR) – Europe No.2 (11)
12. Jose DIAZ ROBERTTI (VEN) – Pan America No.1 (12)
13. Radoslaw BARAN (POL) – European OG Qualifier No.1 (14)
14. Abbas TAHAN (IRI) – Paris GP No.3 (15)
15. Ibragim BOLUKBASI (TUR) – European OG Qualifier No.2 (nr)
16. Magomed MUSAEV (KGZ) – Asia OG Qualifier No.1 (16)
17. Georgi KETOEV (ARM) – Ulaanbaatar OG Qualifier No.1 (nr)
18. Sharif SHARIFOV (AZE) – GGP Final No.2 (13)
19. Nicolae CEBAN (MDA) – Ulaanbaatar OG Qualifier No.3 (nr)
20. Ali Hamdy MOUSTAFA (EGY) – Africa No.1 (20)

125kg – Daniel LIGETI (HUN) came up short in Zrenjanin but came back with a four-point throw in the Ulaanbaatar semifinals and made it stand for a 4-0 win over Asia champion Aiaal LAZAREV (KGZ). The triumph lifted Ligeti to No.14 in the rankings.

1. Geno PETRIASHVILI (GEO) – Europe No.1 (1)
2. Taha AKGUL (TUR) – World No.1 (2)
3. Beylal MAKHOV (RUS) – Buryatia Cup No.1 (3)
4. Parviz HADI (IRI) – Asia No.1 (4)
5. Jamalladin MAGOMEDOV (AZE) – Yasar Dogu No.3 (5)
6. Komeil GHASEMI (IRI) – Asia OG Qualifier No.1 (6)
7. JARGALSAIKHAN Chuluunbat (MGL) – Paris GP No.3 (7)
8. Daulet SHABANBAY (KAZ) – Asia OG Qualifier No.2 (8)
9. Levan BERIANIDZE (ARM) – World No.5 (9)
10. DENG Zhiwei (CHN) – Ulaanbaatar OG Qualifier No.1 (10)
11. Alen ZASEEV (UKR) – European OG Qualifier No.1 (13)
12. Robert BARAN (POL) – Europe No.2 (12)
13. Tervel DLAGNEV (USA) – Pan Am OG Qualifier No.1 (15)
14. Daniel LIGETI (HUN) – Ulaanbaatar OG Qualifier No.2 (nr)
15. Aiaal LAZAREV (KGZ) – Asia No.3 (11)
16. Aleksey NIKOLAEV (BLR) – Europe No.3 (14)
17. Vladislav BAITSAEV (RUS) – Yarygin GP No.1 (16)
18. Lyuben ILIEV (BUL) – European OG Qualifier No.3 (nr)
19. Luis VIVENES (VEN) – Paris GP No.2 (18)
20. Diaaeldin ABDELMOTTALEB (EGY) – Africa No.1 (20)

رنکینگ برترین آزاد کاران جهان در پایان ماه آوریل به ترتیب زیر است

 

57 کیلوگرم

1- ولادمیر خینچگاشویلی (گرجستان)-  نفر اول جهان (1)

2- حسن رحیمی (ایران)- نفر دوم جهان (2)

3- ویکتور لبدوف (روسیه)- نفر سوم جهان (3)

4- جونگ هاک جین (کره شمالی)- نفر پنجم جهان و دوم آسیا (4)

5- یولیس بونه رودریگز (کوبا)- قهرمان گزینشی پان آمریکن (5)

6- بخبایار اردنبات (مغولستان)- نفر دوم فینال جایزه بزرگ (6)

7- اسماعیل موسوکائف (روسیه)- قهرمان فینال جایزه بزرگ (7)

8- آرتاس سانا (قزاقستان)- نفر پنجم جهان (8)

9- گاجی مراد رشیداف (روسیه)- قهرمان اروپا (9)

10- رضا اطری (ایران)- قهرمان جایزه بزرگ فرانسه و مدوید (10)

11- گئورگی وانگلوف (بلغارستان)- نفر سوم دانکلوف (11)

12- دامدینبازار تسوگباتار (مغولستان)- نفر دوم یاشاردوغو (12)

13- ایوان گویدا (رومانی)- قهرمان گزینشی مغولستان (11 در وزن 61)

14- تومار ساندیپ (هند)- قهرمان آسیا (19)

15- آندری یاتسنکو (اوکراین)- نفر دوم اروپا (13)

16- میرجلال حسن زاده (آذربایجان) نفر دوم گزینشی مغولستان (خارج از رنکینگ)

17- سلیمان آتلی (ترکیه)- قهرمان یاشاردوغو (18)

18- آندری دوکوف (رومانی)- نفر سوم اروپا (14)

19- آدام دیاتا (سنگال) – قهرمان جام آل آفریکن (20)

20- گارنیک مناتسکانیان (ارمنستان) نفر دوم گزینشی اروپا (خارج از رنکینگ)

65 کیلوگرم

1- فرانک چامیزو (ایتالیا)- قهرمان جهان و اروپا (1)

2- سوسلان رامونوف (روسیه)- قهرمان جام مدوید (2)

3- اختیار نوروزاف (ازبکستان)- نفر دوم جهان (3)

4- سید احمد محمدی (ایران)- نفر سوم جهان (4)

5- طغرل عسگروف (آذربایجان)- قهرمان بازیهای اروپایی (5)

6- ماگومد قربان علی‌یف (روسیه)- قهرمان جایزه بزرگ باکو (6)

7- میثم نصیری (ایران)- قهرمان جام تختی و قهرمان آسیا (7)

8- اسرائیل کاسوموف (روسیه)- نفر سوم اروپا (8)

9- باتچولون باتمانگای (مغولستان)- قهرمان یاشار دوغو (8)

10- زورابی یاکوبیشویلی (گرجستان) نفر دوم گزینشی مغولستان (15 در 70 کیلو)

11- فرانکلین گومز ماتوس (پورتوریکو)- قهرمان دان کلوف (10)

12- آندری کویاتکوفسکی (اوکراین)- نفر دوم گزینشی اروپا (خارج از رنکینگ)

13- مصطفی کایا (ترکیه)- نفر دوم اروپا (11)

14- باتبولد نومین (مغولستان)- نفر دوم اوپن مغولستان (12)

15- مانداخناران گانزوریگ (مغولستان)- نفر سوم یاریگین (14)

16- یوگشوار دات (هند)- قهرمان گزینشی آسیا (17)

17- دیوید سفریان (ارمنستان)- نفر سوم گزینشی اروپا (خارج از رنکینگ)

18- آلخاندرو توبیر (کوبا)- نفر دوم گزینشی پان امریکا (18)

19- یرلاندیک کاتال (چین)- نفر دوم گزینشی آسیا (خارج از رنکینگ)

20- دانیل آماس (نیجریه) – قهرمان گزینشی آفریقا (خارج از رنکینگ)

74 کیلوگرم

1- جردن باروز (آمریکا)- قهرمان جهان (1)

2- آنوار گدویف (روسیه)- نفر سوم جهان (2)

3- ختیک تسابولوف (روسیه)- قهرمان مدوید (3)

4- اونوربات پروجاو (مغولستان)- نفر دوم جهان (4)

5- ناراسینگ یاداو (هند)- نفر سوم جهان (5)

6- لیوان لوپز آزکوی (کوبا)- قهرمان گزینشی پان امریکا (6)

7- زلیمخان حاجیف (فرانسه)- نفر پنجم جهان و دوم یاشاردوغو (7)

8-  سونر دمیرتاش (ترکیه)- نفر دوم بازیهای اروپایی و سوم مدوید (8)

9- جبرئیل حسن اف (آذربایجان)- نفر دوم اروپا (9)

10- حسن یزدانی (ایران)- دوم مدوید (10)

11- زائور ماکیف (روسیه) قهرمان یاریگین و سوم اروپا (11)

12- یوگنی ندیلکو (مولداوی)- نفر سوم گزینشی مغولستان (9 در 70 کیلو)

13- رشید قربان اف (ازبکستان)- نفر سوم مدوید (12)

14- یاکوب ماکاراشویلی (گرجستان)- نفر دوم گزینشی اروپا (خارج از رنکینگ)

15- بکزود عبدالرحمانوف (ازبکستان)- قهرمان جایزه بزرگ باکو (13)

16- مصطفی حسین خانی (ایران)- قهرمان جام تختی و قهرمان آسیا (16)

17- سوسوکه تاکاتانی (ژاپن)- نفر دوم گزینشی آسیا (17)

18- گلیمجان اوسربایف (قزاقستان)- قهرمان گزینشی آسیا (18)

19- گئورگی ایوانوف (بلغارستان)- نفر دوم گزینشی مغولستان (خارج از رنکینگ)

20- آگوستو میدانا (گینه)- قهرمان آفریقا (خارج از رنکینگ)

97 کیلوگرم

1- حاجی مراد گاتسالوف (روسیه)- قهرمان ارتشهای جهان و قهرمان مدوید(1)

2- کایل اسنایدر (آمریکا)- قهرمان جهان و سوم مدوید(2)

3- عبدالسلام گادیسوف (روسیه)- نفر دوم جهان (3)

4- آنزور بولتوکایف (روسیه)- قهرمان اروپا و یاریگین (4)

5- الیزبار اودیکادزه (گرجستان)- قهرمان جایزه بزرگ باکو و سوم اروپا (5)

6- ختاگ گازیموف (آذربایجان)- نفر سوم جهان (6)

7- والری آندریتسف (اوکراین)- قهرمان تورنمنت اوکراین (7)

8- پاولو اولینیک (اوکراین)- نفر سوم جهان (8)

9- رضا یزدانی (ایران)- قهرمان جام تختی و قهرمان آسیا (9)

10- دورجخاند خودربولگا (مغولستان)- نفر دوم جایزه بزرگ پاریس و دوم یاشار دوغو (10)

11- ایوان یانکوفسکی (بلاروس)- نفر دوم اروپا (11)

12- خوزه دیاز روبرتی (ونزوئلا)- قهرمان جایزه بزرگ پاریس و قهرمان پان آمریکن(12)

13- رادوسلاو باران (لهستان) قهرمان دان کلوف (14)

14- عباس طحان (ایران)- نفر پنجم جهان و نفر سوم جایزه بزرگ پاریس(15)

15- ابراگیم بلوکباشی (ترکیه)- نفر دوم گزینشی اروپا (خارج از رنکینگ)

16- ماگومد موسایف (قرقیزستاتن)- نفر دوم آسیا (16)

17- گئورگی کتویف (ارمنستان)- قهرمان گزینشی مغولستان (خارج از رنکینگ)

18- شریف شریف اف (آذربایجان)- نفر دوم جایزه بزرگ باکو (13)

19- نیکولای سبان (مولداوی) نفر سوم گزینشی مغولستان (خارج از رنکینگ)

20- علی حمدی (مصر) قهرمان آفریقا (20)